Z mé práce: Nová dětská hřiště v Olomouci

Na tři opravená a jedno nové dětské hřiště se mohou těšit malí sportovci z Olomouce. Město Olomouc se během května a června pustilo do rekonstrukce dvou dětských hřišť u třídy Kosmonautů, opravuje hřiště v Zikově ulici na Nových Sadech a stavba nového dětského hřiště se chýlí ke konci také v Ručilově ulici na Novém Světě. 

Novou lezeckou sestavu, kolotoč a pružinová houpadla mohou už nyní vyzkoušet děti na dvou hřištích u třídy Kosmonautů, kde opravy skončily. „Podobně vybaveného hřiště se malí sportovci dočkají také ve vnitrobloku Zikovy ulice, kde bude navíc věž s tzv. ptačím hnízdem. Oprava ale bude hotova až v srpnu, protože ji oddálila probíhající rekonstrukce horkovodu,“ vysvětlil investiční náměstek Filip Žáček.

Ke konci se blíží také výstavba nového dětského hřiště ne Novém Světě. V Ručilově ulici děti nově využijí lezeckou sestavu a točidlo. Kromě toho zde město upravilo stávající asfaltovou plochu, kde najdou starší děti i nově vyznačená hřiště pro basketbal a volejbal. Celkové náklady na čtyři dětská hřiště dosáhnou téměř dvou milionů korun.

Zdroj: www.olomouc.eu