Švédská ulice v centru se dočká důstojného povrchu

Kompletní rekonstrukcí kanalizace, vodovodu a povrchu projde Švédská ulice v centru Olomouce. Stavební práce mají začít v březnu a vyžádají si téměř 8 milionů korun. Už letos v létě bude ulice i s novou žulovou dlažbou sloužit veřejnosti.

„Investiční akce ve Švédské ulici znamená úplnou obnovu vodohospodářské infrastruktury, včetně potřebných přípojek, i obnovu povrchu komunikace. Ulici zcela nově pokryje žulová dlažba. Jsem přesvědčen, že si lokalita poblíž samotného historického centra takové řešení zaslouží a nevzhledný stávající asfaltový povrch nahradí tradiční žulové kostky,“ vyzdvihl investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Stavební práce by měly trvat zhruba 4 měsíce. „Rekonstruovat se bude kanalizace o délce více než 130 metrů a vodovod o délce zhruba 100 metrů. Součástí stavby jsou 4 nové kanalizační šachty, 18 rekonstruovaných kanalizačních přípojek a 6 vodovodních přípojek,“ popsal stavební práce náměstek Žáček.

V letošním roce by se tak kromě Švédské ulice měla rekonstrukce dočkat i kanalizace, vodovod a povrch v Pešinově ulici a v řadě dalších ulic v jednotlivých městských částech.

Zdroj: www.olomouc.eu

Filip Žáček - ilustrační foto