Pavilon Kalahari otevírá brány veřejnosti

Dlouho očekávaná chvíle slavnostního otevření afrického pavilonu KALAHARI pro veřejnost je tady. V průběhu dubna obsadila zvířata své ubikace, kde bylo třeba jim poskytnout trochu času na zabydlení. Zároveň jsme tím získali možnost dořešit případné nedostatky, které naši svěřenci odhalili a upravit je podle potřeby.

Nejvíce času si vyžádalo čekání na vhodné podmínky k úpravě venkovních výběhů, kde jsme museli dosypat chybějící zeminu, pokrýt ji vrstvou písku a doplnit velké kameny, které poskytnou zvířatům možnost předvést své schopnosti a typické chování. Návštěvníci budou mít ode dneška v naší zahradě možnost vidět z blízka nejen surikaty, ale i snovače, damany, hrabáče, kruhochvosty, mnohonožky, plochoještěry, užovky domácí, ale také kobříka kapského, což je první jedovatý had v kolekci zvířat Zoo Olomouc.

„Od počátku jsme věřili, že moderní pavilon s africkými zvířaty olomouckou zoologickou zahradu obohatí a pro návštěvníky bude atraktivní novinkou. Dnešní pohled na dokončený a plně zabydlený pavilon Kalahari potvrzuje, že tomu tak je,“ reagoval na otevření nového prostoru primátor Antonín Staněk. „Snažíme se i za pomoci investic z městského rozpočtu pomáhat zoologické zahradě, aby mohla pravidelně přicházet s něčím novým. Sama zoo nám to usnadňuje tím, že je schopna nemalou část nákladů na takové akce pokrýt ze svého vlastního rozpočtu,“ dodal investiční náměstek primátora Filip Žáček.

Pavilon Kalahari je jen jednou z několika novinek, kterými chce v letošním roce Zoo Olomouc upoutat pozornost dalších návštěvníků. V plánu je zásadní rekonstrukce a modernizace obří voliéry či otevření další části safari, tentokrát věnovaná severní Americe.

Zdroj: www.olomouc.eu

Filip Žáček se surikatami v novém pavilonu Kalahari olomoucké ZOO