Investice do městských parků se vyplatí

Chceme-li mít olomoucké parky jako důstojné místo pro pořádání tradičních květinových nebo produktových výstav a místo pro trávení volného času nejen Olomoučanů, ale i návštěvníků našeho města, musíme o ně neustále pečovat. Léta byla jejich „vadou na kráse“ neutěšená podoba mauzolea jihoslovanských vojáků v Bezručových sadech nebo historické po oranžerie u fontány ve Smetanových sadech, které dokonce hrozila demolice.

Dnes těmto památkám vracíme zašlou krásu. Brzy se opět stanou důstojnou součástí olomouckých městských parků. Oranžerie, přenesená do těchto míst v 19. století z nedaleké Velké Bystřice, otevře již za několik týdnů své brány opět veřejnosti. Jsem přesvědčen, že investice, kterou jsme do ní vložili, se vyplatí a vznikne zde tak nové místo pro společenské a kulturní akce. Stejně tak jihoslovanské mauzoleum z 1. poloviny 20. století již nebude místem, které jsme kvůli jeho stavu obcházeli širokým obloukem, ale díky probíhající rekonstrukci a dalším plánů se stane plnohodnotnou a důstojnou součástí městského parku.

Pokud se pak naplní i má vize, aby v parcích přibyla další hřiště, místa, kde si můžete s rodinou něco ugrilovat, jak známe z parků v evropských metropolích, nebo se v nich objevily takové drobnosti, jako hřiště pro pétanque, budeme zase o krok dál v oživení městského parku. A když se k tomu přidají úpravy rozária, které je více „otevřou“ rodinám s dětmi, většina z nás to určitě jen přivítá.

Olomoucké parky jsou naše chlouba