Aktuality

Cyklostezka - ilustrační foto
14.08.2017

Více než šest set metrů nové cyklostezky vytvoří nové propojení olomouckých městských částí Chválkovice a Týneček. „Smyslem této investiční akce je zajistit bezpečné propojení pro cyklisty i pěší mezi Chválkovicemi a Týnečkem. Akce souvisí s dlouhodobou snahou o budování infrastruktury pro...

Filip Žáček s dětmi
11.08.2017

Zatímco děti jsou na prázdninách, na budově Mateřské školy v Rožňavské ulici vyrostlo lešení. Školka bude v následujících několika měsících procházet úpravou pláště, konkrétně druhou etapou energeticky úsporných opatření. Nejnáročnější část prací se odehraje ještě do konce prázdnin.

Na...

Další dvě ulice se dočkají rekonstrukce
31.07.2017

Kompletní rekonstrukcí kanalizace a vodovodu projdou v příštím roce Švédská a Pešinova ulice v Olomouci. Po obnově infrastruktury pokryje komunikace v ulicích také nový asfalt. Radní města dali zelenou zahájení výběrových řízení na tyto investiční akce.

„Plán investic v části...

Hlediště Moravského divadla Olomouc
28.07.2017

Hlediště Moravského divadla prochází během prázdnin druhou fází revitalizace. Průběh prací zkontrolovali dnešního kontrolního dne i zástupci vedení města – primátor Antonín Staněk a investiční náměstek Filip Žáček. V současné době je hotova nová dvouvrstvá podlaha, penetrují a líčí se zdi,...

23.07.2017

Žulová dlažba, nové vjezdy, schody s rampou pro kočárek nebo invalidní vozík a modernizované veřejné osvětlení proměnily podobu Liškovské ulice v olomoucké městské části Lošov. Pod novým povrchem komunikace se navíc ukrývá kompletně nová kanalizace a vodovod.

„Investujeme nejen v centru...

Stránky